نکاتی برای انتخاب اسباب‌بازی برای کودکان.

نکاتی برای انتخاب اسباب‌بازی برای کودکان.

خلاصه این مطلب:

تعداد زیادی اسباب‌بازی وجود دارد که برای کودکان تولید شده است. اما کدام یک‌ مناسب کودک شما است؟

چگونه تصمیم می‌گیرید که کدام هدیه برای فرزند شما مناسب است؟ در این مقاله ایده‌هایی برای انتخاب اسباب‌بازی‌ها ارائه میدهیم که همراه آن کودک شما رشد کند ، او را به چالش بکشد و مهارت‌های فکری ، جسمی ، زبانی ، اجتماعی و عاطفی او را پرورش دهد. اگرچه ممکن است به نظر برسد که انتخاب اسباب بازی برای کودکان باید آسان باشد ، وارد یک اسباب‌بازی فروشی می‌شوید و تعداد زیادی اسباب‌بازی وجود دارد که برای کودکان تولید شده است. اما کدام یک‌ مناسب کودک شما است؟

اسباب‌بازی‌هایی که به روش‌های مختلف قابل استفاده باشد.

کودکان نوپا عاشق جدا کردن ، جمع کردن ، بیرون کشیدن و اضافه کردن هستند. اسباب‌بازی‌هایی را انتخاب کنید که کودک شما بتواند با آن‌ها بازی‌های مختلف انجام بدهد. به عنوان مثال می‌توانید از بلوک‌های چوبی یا پلاستیکی برای ساخت جاده ، باغ وحش ، پل با سفینه‌ی فضایی استفاده کنید. این اسباب‌بازی‌ها باعث قوی شدن تخیل کودکان می‌شود و به او کمک می‌کند مهارت حل مسئله و تفکر را توسعه دهد.

اسباب‌بازی‌هایی که با کودک شما رشد کند.

همه‌ی ما تجربه‌ی خرید خرید اسباب‌بازی‌هایی را داریم که کودک ما به مدت ۲روز با آن بازی می‌کند و دیگر هرگز سراغ آن نمی‌رود. با پیدا کردن اسباب‌بازی‌هایی‌ که در مراحل مختلف رشد سرگرم‌کننده باشد ، از این اتفاق جلوگیری کنید. به عنوان مثال حیوانات پلاستیکی . کودک نوپا می‌تواند برای آن‌ها خانه بسازد در حالی که کودک کمی بزرگتر می‌تواند برای آن‌ها با داستانی که تصور می‌کند ، بازی کند.

رویاپی : نکاتی برای انتخاب اسباب‌بازی برای کودکان


اسباب‌بازی‌هایی که کودک را به اکتشاف و حل مسئله تشویق بکند.

بازی‌ها به کودک این فرصت را می‌دهد تا مهارت‌های جدید را بارها و بارها تمرین کند. اسباب‌بازی‌هایی مناسب است که به بچه‌ها این فرصت را بدهد تا به تنهایی چیزی را کشف کنند و یا به طور مداوم به حل مسئله بپردازند. و‌ یا به مهارت‌های هماهنگی چشم و دست برسد. به عنوان مثال پازل ، بلوک‌ها ، مواد هنری مانند خاک رس ، مداد رنگی یا خمیر بازی.

به کودکان خود فرصت بازی با وسایل واقعی یا اسباب‌بازی‌هایی که واقعی به نظر می‌رسند را بدهید.

کودکان نوپا در درک چگونگی کارکرد کنترل تلوزیون یا کلید برق مهارت دارند. همچنین آن‌ها علاقه‌مند به بازی با وسایل واقعی مانند تلفن همراه هستند. اسباب‌بازی‌هایی مانند این وسایل به کودکان شما در حل مسئله کمک میکند. آیا اسباب‌بازی‌ها همان‌طور که تبلیغاتشان ادعا می‌کنند ، کودک شما را باهوش‌تر میکند؟ با هوشیاری پیش بروید.ثابت نشده که بیش‌تر محصولاتی که این ادعا را دارند ، هوش کودک را افزایش می‌دهد.

به یاد داشته‌باشید هرچه کودک شما مجبور باشد از ذهن و جسم خود برای حل مسئله و رشد ایده‌های خود استفاده کند ، بیش‌تر یاد می‌گیرد.

 

مطالب مرتبط