گیاه‌خواری چیست؟

گیاه‌خواری چیست؟

خلاصه این مطلب:

گیاه‌خواری یک شیوه‌ی زندگی است.

گیاه‌خواری یک شیوه‌ی زندگی است. دو دسته گیاه‌خوار داریم که به آنها Vegan و Vegetarian می‌گویند. تفاوت بین این دو در این است که Vegetarianها هیچ گوشت حیوانی (گوشت گاو،مرغ،ماهی و ...) نمی‌خورند اما veganها فراتر هم رفته‌اند ! آن‌ها همچنین از هیچ محصولی که از حیوانات تولید می‌شود (تخم‌مرغ و لبنیات) استفاده نمی‌کنند.

برای مردم سوال است که این شیوه‌ی زندگی سخت است یا نه. بهترین راه برای توصیف این تجربه ، مقایسه‌ی آن با یک رژیم غذایی سالم وناسالم است. اگر فردی که به طور معمول غذاهایی مانند مرغ سوخاری یا پیتزا میخورد ، تصمیم بگیرد غذای سالم‌تر بخورد ، او به راحتی می‌تواند راجعبه گزینه‌های بهتر یاد بگیرد و از بین آن انتخاب کند. شاید بعضی وقت‌ها مجبور بشود به جای KFC ، سالاد سفارش بدهد! ولی به عنوان یک vegan ، بعضی وقت‌ها شما مجبورید از خط خود خارج شوید تا یک رستوران با گزینه‌های خوب پیدا کنید ، ولی به طورمعمول این گزینه‌هایی عادی در رستوران‌ها است. ولی کم پیش می‌آید تا چیز خوبی برای خوردن پیدا نکنید.

انتخاب غذا

Veganها گوشت ، غذای دریایی ، لبنیات و عسل نمی‌خورند. آن‌ها ۲قانون دارند:

  • هیچ چیزی که دارای چهره یا صورت است را نمیخوریم!
  • هیچ چیزی که قبلا مادر داشته را نمیخوریم!

صنعت مد

آن‌ها هیچ‌وقت لباسی از خز ، چرم ، پشم و ابریشم نمی‌خرند. شاید در ابتدا این مسئله واقعا دشوار باشد اما احتمالا شما هم صاحب بسیاری از لباس‌هایی هستید که از مواد مصنوعی دوخته‌ شده‌اند.

لوازم آرایشی و لوازم خانگی

Veganها سعی میکنند از شرکت‌هایی استفاده کنند که آزمایش‌ها را روی حیوانات انجام نمی‌دهند و یا محصولاتی که شامل محصولات حیوانی نباشند را تهیه می‌کنند.

سرگرمی

آن‌ها در تفریحاتی که از حیوانات به عنوان سرگرمی مانند باغ‌وحش ، سیرک و سوارکاری استفاده می‌کنند ، شرکت نمی‌کنند.

رویاپی : گیاه‌خواری چیست؟

انتخاب حیوان خانگی

آخرین نکته که بسیار هم مهم است ؛ آن‌ها حیوانات خانگی را هرگز از پرورش‌هنده‌ها خریداری نمی‌کنند ، می‌گویند : ما حیوانی رها شده که به خانه احتیاج دارد را نجات میدهیم اما‌ هرگز به کسی که درآمد خود را از فروش حیوانات به دست می‌آورد ، پرداخت نمی‌کنیم ! چرا که پرورش چیزی جز بردگی مدرن نیست. میدانیم که حیوانات بسیار مورد استفاده قرار میگیرند اما افرادی هستند که دوست دارند عضو جامعه‌ی Vegan باشند. این جامعه پرشور ، خلاق و مصمم است.
مطالب مرتبط