۵ روش‌ موثر برای داشتن موهای ابریشمی!

۵ روش‌ موثر برای داشتن موهای ابریشمی!

خلاصه این مطلب:

چطور موهای صاف داشته باشیم

در‌حالی که شما با موهای خود در جنگ هستید و سعی می‌کنید از وز شدن آن‌ها جلوگیری کنید یا از سرم‌های ترکیبی مختلف استفاده می‌کنید یا دائم در حال سشوار کشیدن آن‌ها هستید ، داشتن موهای ابریشمی فقط در رویا،واقعی به نظر می رسد! با این حال این را بدانید که که داشتن موهای صاف و بدون وز شدگی یا موخوره غیر ممکن است.

در این مقاله ما روش‌های مختلفی را برای ابریشمی شدن مو آورده‌ایم.

صاف کردن مو به روش‌های طبیعی

۱.آب‌کشی با آب سرد

شست‌وشوی مو با آب سرد هرگونه وز شدن را از بین‌ می‌برد و مو را صاف می‌کند. بعد از شستن موها ، چند بار با آب سرد آب‌کشی کنید. قبل از شست‌وشو از نرم‌کننده‌ها استفاده کنید.آب سرد اثر نرم‌کننده‌ها را بیش‌تر می‌کند.

۲.موز!

موز سرشار از کربوهیدرات ، ویتامین ، روغن طبیعی و پتاسیم است. پتانسیل آنتی‌اکسیدانی دارد که به مبارزه با رادیکال‌های آزاد کمکمی‌کند.استفاده‌ی این ماسک برای مو باعث تغذیه‌ و مرطوب شدن آن می‌شود ، موخوره را کاهش می‌دهد و پوست سر را تسکین می‌دهد. با افزودن ماست به آن ، یک مرطوب‌کننده‌ی عالی برای مو درست کنید. چرا که ماست فواید این ماسک را افزایش می‌دهد.

روش تهیه:
  1. یک موز رسیده را له کنید و‌ ۲ قاشق چایی‌خوری ماست به آن اضافه کنید.
  2. آن‌ها را هم بزنید تا مخلوطی صاف و‌ بدون تکه‌های موز بدست آورید.
  3. مخلوط را روی مو بمالید ، از پایین مو شروع کنید و‌ تا ریشه‌ی مو ادامه دهید.
  4. بعد از ۴۵دقیقه موها را شامپو‌ کنید.

۳.از شامپوی نوع موی خود استفاده کنید.

یک شامپو پوست سر شما را تمیز می‌کند اما یک شامپوی مناسب شما همچنین موهای شما را صاف و نرم می‌کند.

رویاپی :۵ روش‌ موثر برای داشتن موهای ابریشمی!

۴.با احتیاط شانه‌ کنید.

هرچند این کار به نظر ساده باشد اما شانه زدن یا سشوار کشیدن بیش‌ از حد مو باعث اصطکاک و سپس وز شدن مو می‌شود. شانه زدن موها را محدود کرده و هرگز موی خیس را شانه نکنید. موهای خیس بیش‌تر در معرض شکستگی قرار دارند. بهتر است موهای خود را ۲بار در روز برای جلوگیری از گره خوردن ، شانه کنید.

۵.به مواد شیمیایی” نه” بگویید!

از محصولاتی که حاوی “سدیم لوریل سولفات” یا “آمونیوم لورات سولفات” هستند استفاده نکنید.زیرا هر دوی آن‌ها پاک‌کننده‌های صنعتی هستند و موهای شما را خشن می‌کنند. این‌ها موادی هستند که بیش‌تر شامپوها حاوی آن هستند.تحقیقات نشان داده که این مواد شیمیایی باعث ریزش و نازک شدن مو می‌شوند. به جای شامپوهای سولفات،از شامپوهای ارگانیک با مواد طبیعی استفاده کنید.آن‌ها رطوبت کافی را به موها رسانده و موها را نرم ولطیف می‌کنند.


مطالب مرتبط