۵ غذای برتر برای سلامت و قدرت باورنکردنی مغز!

۵ غذای برتر برای سلامت و قدرت باورنکردنی مغز!

خلاصه این مطلب:

وقتی صحبت از مغز می‌شود،بسیاری از افراد به دنبال بهترین غذاها که باعث افزایش قدرت مغز می‌شود

مغز شما پیچیده‌ترین و قدرتمند ترین ارگان از بدن شما است. بدن در واقع یک ابر-رایانه با قدرت مغز است. مانند یک ماشین فراری! اگر یک فراری داشته‌باشید ، آیا برای آن بنزین ارزان استفاده‌ می‌کنید؟! البته که نه! شما می‌خواهید برای بدست آوردن بیش‌ترین سود از سرمایه‌ی خود ، از سوخت با اکتان بالا استفاده کنید! وقتی صحبت از مغز می‌شود،بسیاری از افراد به دنبال بهترین غذاها که باعث افزایش قدرت مغز می‌شود ، هستند. تا از تمرکز هرچه بهتر برخوردار شوند.

در این مقاله به 5 غذای برتر میپردازیم که به ایجاد انرژی و سلامتی بیش‌ از حد مغز شما کمک می‌کند.

۱.زغال اخته


رویاپی :۵ غذای برتر برای سلامت و قدرت باورنکردنی مغز!


در صدر لیست بهترین و مفیدترین میوه‌ها برای به حداکثر رساندن سلامت و عملکرد مغز است. زغال اخته بالاترین مقدار آنتی اکسیدان‌ها را نسبت به سایر میوه‌ها دارد که به محافظت از مغز در برابر استرس و تقویت مغز کمک میکند. همچنین آنتی اکسیدان‌ها به کاهش التهاب کمک کرده و سبب حفظ سطح انرژی مغز می‌شوند. زغال اخته نه تنها طعم بسیار خوبی دارد بلکه کم کالری بوده و دارای ویتامین C ، ویتامین K و منیزیم زیاد است.

۲.زردچوبه


رویاپی :۵ غذای برتر برای سلامت و قدرت باورنکردنی مغز!


یک ادویه‌ی بسیار موثر است که تحقیقات ثابت کرده‌است که فواید فوق‌العاده‌ای برای مغز دارد. ترکیب اصلی زردچوبه “کورکومین” است که دلیل رنگ زرد روشن زردچوبه است. “کورکومین” دارای خاصیت ضد التهابی،آنتی اکسیدان،ضد ویروس،ضد باکتری،ضد قارچ و ضد سرطان است. به خوبی ثابت شده است که “کورکومین” دارای اثرات ضد افسردگی قدرتمند است.

۳.قهوه


رویاپی :۵ غذای برتر برای سلامت و قدرت باورنکردنی مغز!


قهوه اکسیر فوق‌العاده‌ی انرژی است که بسیاری از مردم هر روز صبح از آن استفاده میکنند. بزرگترین دلیلی که مردم قهوه می‌نوشند ، دوز کافئین است. کافئین یک محرک طبیعی عصبی است که نه تنها به شما انرژی می‌دهد بلکه از خستگی مغز نیز جلوگیری میکند. بسیاری از افراد متعجب هستند که قهوه حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان به نام “پلی فنول” است که سبب کاهش التهاب مغز شده وانرژی مغز را حفظ میکند. آنتی اکسیدان‌های موجود در قهوه همچنین اثر محافظت نورونی داشته که از مغز در برابر استرس محافظت می‌کند.

۴.کلم بروکلی


رویاپی :۵ غذای برتر برای سلامت و قدرت باورنکردنی مغز!


کم‌ترین غذایی که از بچگی به آن علاقه داشته‌اید،چه بوده؟! به احتمال زیاد جواب شما کلم بروکلی است! ممکن است برای شما بهترین غذا نباشد،اما برای مغز شما بهترین انتخاب است. کلم بروکلی حاوی ترکیبی به نام “سولفورافان” است که سبب کاهش التهاب و تقویت بقای سلول‌های مغز می‌شود. همچنین دارای مواد مغذی مانند ویتامین K است. این ویتامین نقش مهمی در محافظت از سلول‌های مغز دارد.

۵.گردو


رویاپی :۵ غذای برتر برای سلامت و قدرت باورنکردنی مغز!


گردو یکی از بهترین گزینه‌های آجیل برای سلامتی مغز است. همچنین شبیه مغز نیز است! در بین آجیل ، گردو دارای بیش‌ترین مقدار امگا۳ است. همچنین حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان ، منیزیم ، پتاسیم و فسفر است که به کاهش التهاب کمک می‌کنند. همچنین “ملاتونین” موجود در گردو ماده‌ای مغذی است که برای تنظیم خواب،مهم است. اگر مقدار ملاتونین کم باشد ، می‌تواند بر کیفیت خواب شما تاثیر گذاشته و همچنین عملکرد مغز را به طور چشم‌گیری مختل کند.

نتیجه‌گیری!

مغز شما یک ارگان با عملکرد بالا است و تقریبا ۲۰٪ از انرژی مورد نیاز بدن را مصرف می‌کند. برای حفظ این ارگان مهم ، به سوخت مناسب نیاز دارید تا مطمئن‌ شوید مغز شما تمام مواد مغذی مورد نیاز را دریافت کرده و همچنین بااسترس سازگار شود.
مطالب مرتبط