چرا پوستی صاف و درخشان ندارید؟!

چرا پوستی صاف و درخشان ندارید؟!

خلاصه این مطلب:

پوست ما نقش بسیار مهمی در نحوه‌ی‌ شناخت ما دارد.

شخصیت ما نمایشی‌ کامل از کسی است که در مقابل دیگران نشان می‌دهیم.از این رو‌ پوست ما نقش بسیار مهمی در نحوه‌ی‌ شناخت ما دارد. پوستی زیبا و سالم با بیان اینکه “من به اندازه‌ی کافی به خودم اهمیت می‌دهم” به شخصیت شما می‌افزاید. به همین دلیل هزینه‌های زیادی برای خرید محصولات آرایشی و زیبایی از سالن‌های زیبایی برای مراقبت از پوست می‌کنیم. اما قبل از تمام این هزینه‌ها ، ما به شما یادآوری می‌کنیم که چه کارهایی به پوست شما آسیب می‌رساند:

۱.کمبود آبرسانی


رویاپی:چرا پوستی صاف و درخشان ندارید؟!


همان‌طور که برای جلوگیری از خشکی گلو ، بدن به آب احتیاج دارد برای جلوگیری از خشکی و کشیدگی پوست نیز تامین آب بدن ضروری است. سلول‌های پوست از آب ساخته‌شده است و برای مرطوب نگه داشتن پوست باید پر باشند. نوشیدن آب کافی تنها راه حل این مسئله است. ادعا می‌شود که آب بهترین ماده‌ی غذایی برای پوست است!

۲.کشیدن سیگار

به هر دلیلی که شروع کرده‌اید ، باید فهمیده باشید که سیگار هیچ‌کاری برای کاهش استرس شما نمی‌کند! تنها کاری که موفق به انجام آن می‌شود - جدا از اینکه شما را مستعد ابتلا به مشکلات تنفسی و قلبی میکند - خشک شدن و ترک خوردن پوست می‌شود. پس سیگار را ترک ‌کنید!

۳.آسیب خورشید

رویاپی:چرا پوستی صاف و درخشان ندارید؟!

چقدر احساس شگفت‌انگیز از آن چند ساعتی که به تفریح در آفتاب گذرانده‌اید ، دارید؟! اما وقتی به خودتان در آینه نگاه می‌کنید ، کاملا متوجه آسیبی که نور ماورا بنفش به پوست شما رسانده‌ است ، می‌‌شوید. شما نمی‌توانید از تابش آفتاب جلوگیری کنید اما می‌توانید از ضد آفتاب استفاده کنید. هرگز ضد آفتاب را فراموش نکنید!

۴.عدم ورزش


رویاپی :چرا پوستی صاف و درخشان ندارید؟!


ورزش نکردن مطمئناً شما را چاق می‌کند و مشکلات سلامتی بیش‌تری را ایجاد می‌کند و همچنین در عدم درخشش پوست شما نقش دارد. چرا که جریان خون کافی برای انتقال اکسیژن در بدن به هر سلول از جمله سلول‌های‌ پوستی وجود ندارد.

۵.عادت‌های بد غذایی


رویاپی:چرا پوستی صاف و درخشان ندارید؟!


پوست به مواد مغذی مختلفی احتیاج دارد اما شما نمی‌توانید این مواد را در فست‌ فودها پیدا کنید! غذای مناسب پوست خود را پیدا کنید و آن‌وقت پوست خود را به بهترین شکل ممکن خواهید دید.

 

مطالب مرتبط