انتخاب لباس کودکان

انتخاب لباس کودکان

خلاصه این مطلب:

کودکان و نوجوانان همیشه از رنگ های جادویی و طرح های با چندین رنگ خوششان می آید .

در گذشته بچه ها هر نوع لباسی را که والدینشان برایشان انتخاب می کردند می پوشیدند .اما امروزه بچه ها همیشه لباس های شیک می پوشند.آنها لباسی را که خود شخصا انتخاب کرده و مورد دلخواه خودشان است ، می پوشند. پوشاک بچه ها تنوع زیادی دارد که شامل لباس  مد کودکان ، لباس شبانه کودکان ، لباس بافتنی بچه ها ، لباس زمستانی بچه ها ، لباس تابستانی بچه ها ، لباس ارگانیک است. این نکته بسیار مهم  است که والدین بتوانند بچه ها را ترغیب کنند تا انتخاب خلاقانه ای داشته باشند . بهتر است به کودکان اجازه دهید که لباس مورد علاقه خود را انتخاب کنند . با ترغیب کودکان در انتخاب رنگ لباس و سبک مورد علاقه شان به شکل گیری شخصیت آنها از کودکی کمک می کنید و این همان مراحل یادگیری زندگی از دوران کودکی است ، جایی که کودکان باید چیزهای خوب زندگی را بدست آورند و امروزه بچه ها نسبت به لباس و ظاهر خود بسیار آگاه هستند و در راس آنها والدین هستند که بسیار مشتاق خرج کردن برای این مناسبت هستند. قبل از خرید لباس برای کودکان ، باید چندین فاکتور مورد توجه قرار گیرد ، برخی از این موارد عبارتند از :

1 – راحتی

مهم است که لباس راحت باشد . بین لباس هایی که بچه ها انتخاب می کنند بهتر است که انتخاب والدین نیز از آنها باشد زیرا بچه ها از اینکه انتخاب والدین با انتخاب خودشان یکی باشد بسیار خوشحال می شوند و از این طریق با پوشیدن لباسی که خود انتخاب کرده اند لذت می برند. این به اعتماد به نفس و عزت نفس آنها می افزاید و آنها نیز حس مد را در خود پرورش می دهند. پارچه باید صاف باشد و باعث تحریک پوست نشود و وزن آنها باید سبک باشد.

2 – آب و هوا و پارچه

پارچه باید مطابق با آب و هوای فصل انتخاب شود به عنوان مثال در هنگام تابستان باید لباس پنبه ترجیح داده شود زیرا پنبه به راحتی عرق کردن را جذب می کند. امروزه لباس ارگانیک برای کودکان به دلایل مختلف مورد تقاضا بوده و محبوبیت زیادی در بین والدین کسب کرده است ، کل پارچه از پنبه ارگانیک درجه بالا طراحی شده است که به پوست حساس کودکان اجازه تنفس داده و از بروز آلرژی جلوگیری می کند.

3 – سهولت در لباس پوشیدن

باید از لباس های تنگ خودداری کرد. لباس کودکان باید دارای شکافی برای دکمه یا زیپ باشد تا بزرگسالان و کودکان بتوانند به راحتی لباس را بپوشند و خارج کنند.

4 – برش

پارچه هایی که برای کودکان استفاده می شود ممکن است قسمتی از آن دارای دوخت دستگاه تزئینی ، گلدوزی ، روبان و... باشد ، به خاطر داشته باشید که مواد سخت و دارای لبه های تیز نباید در لباس نوزادان استفاده شود زیرا این امر می تواند به پوست لطیف آنها آسیب برساند.

5 – مقاوم در برابر شعله

پارچه باید مقاوم در برابر شعله باشد زیرا کودکان کنجکاو هستند و ممکن است به وسایلی دست بزنند و با آتش بازی کنند زیرا از اثرات مضر آن آگهی ندارند.

6 – طراحی و رنگ

لباس باید سادگی را بیان کند و در عین حال زیبا باشد.


کودکان و نوجوانان همیشه از رنگ های جادویی و طرح های با چندین رنگ خوششان می آید .همیشه بدنبال این نباشید که انتخاب خود را برای کودکان انجام دهید  بلکه اجازه دهید که کودک شما رنگ و طرح و پارچه و مدلی را که خود دوست دارد انتخاب کند و شما نیز او را ترغیب کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشد.

 

مطالب مرتبط