۵ نکته برای نگه‌داری از موها در فصل سرما!

۵ نکته برای نگه‌داری از موها در فصل سرما!

خلاصه این مطلب:

هوای سرد در راه است ، وقت آن است که یک برنامه‌ریزی برای نگه‌داری از موهای خود انجام دهید.

هوای سرد در راه است ، وقت آن است که یک برنامه‌ریزی برای نگه‌داری از موهای خود انجام دهید. ممکن است موهای شما در فصل تابستان و به خاطر تابش آفتاب آسیب‌هایی دیده‌باشد ، اما پاییز و زمستان به معنای مجموعه‌ای جدید از مشکلات است که شما باید با آن‌ها کنار بیایید! در پاییز و زمستان ، هوا خشک است پس موهای شما به سختی می‌تواند رطوبت خود را حفظ کند. این باعث میشود تا موهای شما مستعد شکستن و آسیب دیدن باشد.

با این حال همه‌ی این‌ها مشکلاتی هستند که به راحتی می‌توانید از آن‌ها اجتناب کنید به شرط آن‌ که برای مراقبت‌ از موهای خود برنامه‌ای مناسب داشته‌باشید.

۱.با پوسته‌ی سر مبارزه کنید!

پوست سر در ماه‌های پاییز و زمستان به دلیل کمبود رطوبت هوا ، خشک شده و خارش میگیرد. این امر می‌تواند منجر به مسائلی مانند تحریک شدید پوست سر و شوره‌ و بعد از آن ریزش مو‌ شود. چیزی که اکثر مردم متوجه آن نیستند این است که با مراقبت مناسب مشکل شوره‌ی سر قابل کنترل است. تنها چیزی که احتیاج دارید دو قاشق غذاخوری روغن زیتون یا نارگیل و یک قاشق چای خوری آب‌لیمو است.روغن را برای چند ثانیه گرم کنید و سپس آن را با آب لیمو مخلوط کنید. پوست سر خود را با این مخلوط ماساژ دهید بگذارید ۲۰تا۳۰ دقیقه کف سر بماند.سپس آن راشامپو کنید.

۲.وز شدن مو را کنترل کنید.

یکی از چیزهای آزاردهنده در مورد پاییز و زمستان ، الکتریسیته‌ی ساکنی است که روی کاپشن ، ژاکت ، شال‌های پشمی و دستکش‌ وجود دارد و حالت‌ موها را ناخوشایند می‌کند. برای مقابله با این مشکل از برس‌های فلزی استفاده کنید و موهای خود را فقط با آب ولرم بشویید نه آب خیلی گرم. زیرا آب خیلی گرم باعث از بین رفتن چربی‌های طبیعی محافظت‌کننده‌ی موهای شما می‌شود. همچنین برای صاف نگه‌داشتن موهای خود از نرم‌کننده‌ای مناسب استفاده کنید.

۳.حفظ درخشش موها

کمبود رطوبت نه تنها پوست سر را خشک میکند و موها را حالت‌دار می‌کند ، بلکه با از بین بردن درخشش مو باعث بی‌روح شدن مو نیز می‌شود. موهای خود را با شانه‌ی چوبی دندانه پهن شانه کرده تا گره‌ها را باز کنید سپس از ریشه تا نوک مو را به عسل آغشته کنید! بگذارید ۳۰دقیقه بماند و سپس آن را با آب ولرم بشویید. عسل مرطوب‌کننده‌ای طبیعی است.

۴.خشک کردن موها:آن را درست انجام دهید!

خشک شدن کامل موهایتان می‌تواند دردناک باشد ، خصوصا اگر موهای بلندی دارید. اما هرگز، تکرار میکنم هرگز موهای مرطوب خود را بالای سر جمع نکنید! این کار باعث شوره و شکستن موها می‌شود. همچنین هرگز موهای خود را با حوله خشک نکنید ، اصطکاک آن باعث آسیب به مو می‌شود. بهترین حالت خشک کردن موها این است که به آرامی با حوله رطوبت اضافی را گرفته و سپس آن را سشوار کنید. مطمئن شوید که سشوار را در فاصله‌ی حداقل ۱۵سانتی‌متری از موها نگه‌داشته‌اید.

۵.مرطوب‌کننده‌ی مناسب

موهای شما در فصل سرما به رطوبت‌رسانی زیادی احتیاج دارد. پس این محصولات باید قسمت مهمی از برنامه‌ی مراقبتی شما باشد. استفاده از روغن‌های مخصوص مو و محصولات نرم‌کننده‌ی قوی حداقل یک بار در هفته برای حفظ سلامت موها حیاتی است.مهم است که هر شست و شو را با نرم‌کننده‌ها خاتمه دهید. موهای خود را شامپو کنید و پس از پاک شدن تمام کف،شروع به استفاده از نرم‌کننده از ساقه‌ی مو تا انتهای آن کنید.روی انتهای موهابیش‌تر تمرکز کنید زیرا قدیمی‌ترین و آسیب‌دیده‌ترین قسمت موها هستند.برای چند دقیقه بگذارید روی موها بماند سپس با آب سرد یا ولرم آب‌کشی کنید. توصیه‌ی ما آب سرد است چرا که سبب براق شدن مو می‌شود.

 

مطالب مرتبط