از خواص شکلات تلخ بخوانید!

از خواص شکلات تلخ بخوانید!

خلاصه این مطلب:

شکلات تلخ یک درمان خوشمزه است.

شکلات تلخ یک درمان خوشمزه است که احتیاجی نیست برای آن احساس گناه داشته‌ باشید! این مزایا باعث می‌شود تا شما با خیال راحت به شکلات‌فروشی رفته و با احساس خوبی خرید کنید.

کاهش فشار خون

یکی از برجسته‌ترین تحقیقات فواید شکلات تلخ گزارش می‌دهد که خوردن آن در روز می‌تواند به کاهش فشار خون کمک کند. این تحقیقات نشان می‌دهند خوردن کمی از این شکلات جریان خون را افزایش می‌دهد.

مفید برای قلب

خوردن شکلات تلخ به صورت منظم می‌تواند باعث کاهش تجمع پلاک در رگ‌ها شده و خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی را بیش از۵۰درصد کاهش دهد.

سرشار از آنتی‌اکسیدان

آنتی‌اکسیدان‌ها راهی قدرتمند برای محافظت از بدن در برابر اثرات پیری است که با خوردن غذاهای سالم بدست می‌آیند . تحقیقات می‌گویند شکلات تلخ دارای یک تن از این مولکول‌های محافظ هستند. افرادی که شکلات تلخ مصرف می‌کنند ، در خون خود آنتی‌اکسیدان بیش‌تری نسبت به افرادی که شکلات شیری می‌خورند ، دارند.

رویاپی : از خواص شکلات تلخ بخوانید!

خوشمزه و مقوی

بسیاری از مواد مقوی در شکلات تلخ وجود دارد که می‌تواند به عنوان یک گزینه‌ی سالم انتخاب شود. این شکلات منبع مناسب فیبر، آهن ، منیزیم ، مس و منگنز است . عناصر کمیاب که داشتن آن‌ها در رژیم دشوار است.

تقویت اعتماد به نفس

آنتی‌اکسیدان‌ها تقویت‌کننده‌ی روحیه هستند و ترشح هورمون استرس را کاهش می‌دهند . که ممکن است پوست شما را بهتر نشان دهد. هورمون‌های استرس کلاژن موجود در پوست را تجزیه کرده و این امر باعث برجسته شدن چین و چروک می‌شود.

 

مطالب مرتبط