پارچه های زیبا از کرپ

پارچه های زیبا از کرپ

خلاصه این مطلب:

در میان پارچه های مدرن کرپ مورد استقبال مشتریان و طراحان قرار گرفته است

در میان پارچه های مدرن ، کرپ همواره مورد استقبال مشتریان و طراحان قرار گرفته است. کرپ دارای سطح خراشیده یا دانه ای است که دارای پوسته یا پشته های کوچک است و می توان آن را از چندین مواد مختلف تهیه کرد.

الیافی از ابریشم ، پشم ، پلی استر یا پنبه می توانند برای تولید پارچه های کرپ استفاده شوند. پارچه های کرپی که از الیاف پلی استر تولید می شود یکی از پارچه های بسیار پرکاربرد در صنعت پوشاک هستند ، زیرا لباس های که از این نوع پارچه ها تهیه می شوند بدون چروک و راحت هستند. انواع کرپ شامل کرپ دوچین ، کرپ پشمی ، کرپ مراکش و کرپ ژرژت است.

در بین انواع مختلف ، کرپ دو چینی که از ابریشم تولید می شود ، مجلل ترین و گرانترین نوع پارچه است. این پارچه دارای وزنی سبک است که با نخهای بسیار پیچیده ساخته شده است. این پارچه اگر در هوای بسیار گرم قرار گیرد آسیب میبیند.

محبوب ترین نوع این پارچه ، کرپ ژرژت است که از جنس ابریشم یا پارچه ای مشابه ابریشم تولید می شود که قابلیت انعطاف پذیری وخاصیت کششی دارد. این پارچه به عنوان نوعی پارچه ابریشمی نیز شناخته می شود. بیشتر برای تولید لباس زنانه مانند دامن های سنتی ، بلوز و لباس مجلسی استفاده می شود.

کشورهای آسیایی از جمله تایلند ، چین ، کره و هند عمده ترین کشورهای صادرکننده پارچه  کرپ دو چین هستند. صنایع نساجی اتحادیه اروپا ، خاورمیانه و ایالات متحده پارچه های کرپ را از این کشورها وارد می کنند. طراحان از پارچه های کرپ با کیفیت عالی که از خاور میانه وارد می شوند برای تولید لباس های شب و لباس های عروسی استفاده می کنند.

یکی دیگر از دلایل افزایش فروش پارچه کرپ در کشورهای توسعه یافته این است که با توجه به رشد روز افزون زنان در جامعه کاری باعث شده تا زنان از این نوع پارچه استقبال بیشتری کنند زیرا لباسهای تولید شده از کرپ در مقایسه با لباسهای ابریشمی نگهداری راحت تری دارند.

علاوه بر طراحان مد ، دکوراتورهای داخلی نیز برای تهیه مبلمان منزل از  پارچه های کرپ استفاده می کنند. شهرهای مدرن تر مانند نیویورک ، پاریس ، میلان و غیره در تزئینات داخلی از پارچه های کرپ استفاده می کنند. پارچه کرپ برای دوخت آسان است و همین امر باعث می شود تا روز به روز استفاده از آن افزایش یابد.

 

 

مطالب مرتبط