فعال نگه داشتن کودکان در زمان کرونا

فعال نگه داشتن کودکان در زمان کرونا

خلاصه این مطلب:

انجام فعالیت های بدنی در زمان قرنطینه نیز ممکن است

اگرچه ما در قرنطینه هستیم اما هیچ دلیلی وجود ندارد که اجازه دهیم ویروس کرونا مانع رشد و پیشرفت و تناسب اندام کودکان ما شود. قرنطینه از نظر اجتماعی در طی بیماری همه گیر کرونا برای کسی آسان نیست و این امر خصوصا در مورد بچه ها صادق است . به جای تعطیلات ، فعالیت های بعد از مدرسه و قرارهای بازی ، اکنون آنها فقط می توانند از محدوده خانه استفاده کنند.وظیفه ما بعنوان والدین این است که انرژی بچه ها را به سمتی هدایت کنیم که بتوانند از امنیت خانه و یا مناطق اطراف آن لذت ببرند.

اهمیت فعال نگه داشتن کودکان

با وجود مشخص نبودن زمان از بین رفتن کرونا ، ورزش ممکن است دورترین چیزی باشد که ذهن شما برای اضافه کردن به لیست کارهای خانواده به آن فکر کند.کارشناسان معتقدند ، داشتن تناسب اندام میتواند معجزه هایی برای سلامتی جسمی و روانی بچه ها ایجاد کند . سازمان بهداشت جهانی به کودکان و نوجوانان توصیه می کند حداقل 60 دقیقه در روز فعالیت داشته باشند ، که مطالعات نشان می دهد نه تنها به سلامت جسمی کمک می کند بلکه به افزایش تمرکز روی کارهای مدرسه ، الگوی خواب بهتر و بهبود توانایی احساسات و استرس نیز کمک می کند.

اگر فضای خانه شما کوچک است ، فکر نکنید که نمی توانید ورزش کنید . تعدا زیادی روش وجود دارد که میتوانید بچه ها را فعال نگه دارید و از آن ها لذت ببرید:

 1 - با بچه ها یوگا انجام دهید . اگر به اینترنت دسترسی دارید چند فیلم جالب یوگا کودکان را دانلود کنید و همراه با بچه ها انجام دهید اگر نه چند حرکت کششی انتحاب کنید و آنها را انجام دهید.

رویاپی : فعال نگه داشتن کودکان در زمان کرونا


2 - مسابقه هولاهوپ داشته باشید.اگریک حلقه هولاهوپ در خانه دارید بین تمام اعضای  خانواده مسابقه برکزار کنید و ببینید که چه کسی میتواند در زمان بیشتری این حرکت را انجام دهد که هم سرگرم کننده است و هم باعث ایجاد تفریح و خنده می شود .

رویاپی : فعال نگه اشتن کودکان در زمان کرونا


3 - می توانید برقصید . این یکی به طور جدی آسان است.تعدادی آهنگ تنظیم کنید و تمام خانواده را به حرکت درآورید .

رویاپی : فعال نگه داشتن کودکان در زمان کرونا


4 - از منابع آنلاین استفاده کنید که مملو از بازی و فعالیت های بدنی برای تحریک بچه ها است .

 

مطالب مرتبط