دوستداران بستنی حتما بخوانند!

دوستداران بستنی حتما بخوانند!

خلاصه این مطلب:

بستنی خوشمزه‌ای که می‌خورید و باعث خوشحالی شما می‌شود ، همچنین فواید جدی برای سلامتی نیز دارد

طرفداران بستنی خوش‌حال باشید! تحقیقات می‌گویند بستنی خوشمزه‌ای که می‌خورید و باعث خوشحالی شما می‌شود ، همچنین فواید جدی برای سلامتی نیز دارد. پس فوراً به سمت فریزر بروید و یک اسکوپ از بستنی مورد علاقه‌ی خود را حاضر کنید. و ما در این مقاله ۴ دلیل به شما می‌گوییم تا ظرف دوم را هم حاضر کنید!

بستنی برای سلامتی شما مفید است. همه‌ی ما از خوردن بستنی در روزهای گرم تابستان لذت می‌بریم. ولی بیایید صادق باشیم ؛ ما عاشق خوردن بستنی در هر روزی هستیم! همه‌ی ما از مضرات خوردن بستنی شنیده‌ایم ، اما همان‌طور که قول داده‌ایم ما برخی از فواید بستنی را برای سلامتی پیدا کرده‌ایم:

رویاپی :بستنی

۱.منبع ویتامین‌ها

آیا می‌دانید بستی منبعی بزرگ از ویتامین A ، D ، B-6 و E است! در اینجا تمام نمی‌شود،ظاهرا بستنی حاوی ویتامین K است که از لخته شدن خون جلوگیری می‌کند.

۲.تامین انرژی

بستنی نه تنها از ارزش غذایی برخوردار است بلکه یک منبع انرژی باورنکردنی است. بستنی سرشار از کربوهیدرات‌ها ، چربی‌ها و پروتئین‌ها است است که همگی برای تولید انرژی بدن لازم هستند. البته با توجه اینکه شما از بستنی چقدر انرژی می‌خواهید ، احتیاط کنید. یادتان باشد همه چیز در حد اعتدال!

۳.منبع مواد معدنی

مواد معدنی مانند کلسیم و فسفر در بستنی یافت می‌شود. کلسیم یک ماده معدنی اساسی برای ما است زیرا استخوان‌ها را قوی ساخته و احتمال سنگ کلیه را نیز کاهش می‌دهد. نوسانات روحی نیز با خوردن بستنی قابل پیشگیری است. چه کسی می‌دانست؟!

۴.فعال کردن مغز

بستنی باعث فعال شدن “ترومبوتونین” که یکی از هرمون‌های خوشحالی است ، می‌شود و به کاهش استرس در بدن کمک می‌کند. بستنی از شیر ساخته شده است که حاوی “تریپتوفان” است که یک ماده‌ی آرامبخش طبیعی است و به آرامش سیستم عصبی کمک می‌کند. همچنین به جلوگیری از علائم بی‌خوابی کمک‌ می‌کند. خب ، گفتن فواید کافی است!

رویاپی : بستنی


با گفتن تمام این مزایای سلامتی فوق‌العاده ، به هیچ وجه به شما پیشنهاد نمیکنیم تا آنجایی که می‌توانید بستنی بخورید یا خدایی نکرده تمام آخر هفته را با بستنی بگذرانید! طعم‌های مورد علاقه‌ی خود را انتخاب کنید و در حد اعتدال از خوردن آن لذت ببرید.

 

مطالب مرتبط