کدام عینک آفتابی مناسب شماست؟

کدام عینک آفتابی مناسب شماست؟

خلاصه این مطلب:

کدام عینک متناسب با صورت شما است؟ شکل صورت هر شخص مختص آن شخص میباشد.

با توجه به تنوع بسیار زیاد ، انتخاب عینک آفتابی همیشه آسان نیست. همچنین غالب مردم مطمئن نیستند که چه سبکی از استایل مناسب آن‌ها است. در حالی که سلیقه‌ی شخصی هر فرد نقش اساسی را دارد چند عامل دیگر نیز وجود دارند که می‌توانند به شما در انتخاب کمک کنند.یکی از‌ مهم‌ترین آنها ، فرم صورت شما است. زیرا بعضی از عینک‌های آفتابی در انواع خاصی از چهره‌ها نسبت به بقیه ، بهتر به نظر میرسند

 کدام عینک متناسب با صورت شما است؟ شکل صورت هر شخص مختص آن شخص میباشد.

میتوان صورت‌ها را در یکی از چهار دسته‌ی زیر قرار داد:
  • مربع
  • گرد
  • قلبی شکل
  • بیضی

ابتدا باید تعیین کنید که شکل صورت شما به کدام یک از چهار دسته‌ی بالا نزدیک است ، سپس می‌توانید انتخاب یک عینک آفتابی مناسبرا شروع کنید. نکات زیر می‌تواند شما را با چگونگی شناسایی مناسب‌ترین فریم آشنا کند:

نکته: اگر مطمئن نیستید که چه شکل صورتی دارید،سعی کنید جلوی آینه بایستید و طرح صورت خود را با رژ لب یا چیزی که راحت قابل پاکشدن باشد ، بر آینه بکشید.

1.عینک آفتابی برای صورت بیضی


رویاپی : کدام عینک آفتابی مناسب شماست؟


صورت‌های‌ بیضی متناسب‌ترین شکل صورت هستند ؛ پیشانی و چانه‌ تا حدودی باریک و گونه‌های برجسته ، پس اگر صورت بیضی دارید خوش‌شانس هستید چرا که تقریبا هر نوع عینک آفتابی مناسب شما خواهد بود.فریم‌های مربعی خطوط برجسته را بیش‌تر نشان میدهند در حالی که عینک‌های گرد یک جلوه‌ی ملایم ایجاد میکنند. فقط از فریم‌های بسیار باریک فاصله بگیرید زیرا تمایل به کشیده‌تر نشان دادن صورت را دارند.

۲.عینک آفتابی برای صورت گرد


رویاپی :کدام عینک آفتابی مناسب شماست؟


صورت‌های گرد دارای ویژگی‌های مشخص نیستند. پیشانی و‌ گونه‌ها دارای عرض برابر هستند و چانه گرد است. فریم‌های مربعی ومستطیلی باعث کشیدگی و زیبایی چشم‌ها می‌شوند. اگر این فریم‌ها باریک هم باشند ، بیش‌تر بر این قضیه تاکید می‌کنند.عینک‌های آفتابی با فریم‌های نامتقارن که به اصطلاح به آن‌ها “butterfly shape” میگویند ، در انتها باریک‌تر میشوند و تضاد جالبی با ویژگی‌های این فرم صورت دارند. در حالی که فریم‌های گرد و کوچک عکس این ویژگی‌ها را دارند.

۳.عینک آفتابی برای صورت قلبی شکل


رویاپی : کدام عینک آفتابی مناسب شماست؟


صورت‌های قلبی دارای پیشانی و گونه‌های پهن و یک چانه‌ی باریک و کمی تیز هستند. انتخاب عینک آفتابی که تعادل بین ابرو و چانه را ایجاد کند ، باید هوشمندانه باشد. به طوری که باید چانه را نرم‌تر و از پهن‌تر نشان دادن پیشانی جلوگیری کند. فریم‌های گرد یا مدل خلبانی ، شما را به این هدف نزدیک‌تر میکند.

۴.عینک آفتابی برای صورت‌ مربع


رویاپی : کدام عینک آفتابی مناسب شماست؟


در صورت‌های مربعی پیشانی ، گونه‌ها و چانه به یک اندازه هستند. فریم‌های گرد و مدل خلبانی یک راه حل ایده‌آل برای کم کردن این حالت است. در حالی که عینک‌های مربعی این ویژگی‌ را تشدید میکنند.

نکات بیش‌تر برای انتخاب عینک‌ آفتابی مناسب

علاوه بر قوانین بالا ، نکته‌های زیر را هنگام انتخاب عینک آفتابی نیز در ذهن داشته باشید:

  • علاوه بر استایل عینک ، محافظت از چشمان خود را نیز در نظر بگیرید. بنابراین عینک باید معیارهای محافظت در برابر اشعه‌ی ماورابنفش را هم داشته‌باشد. فریم آن باید به اندازه‌ی صورت شما باشد تا از ورود نور از طرفین جلوگیری کند.
  • فکر کنید که با انتخاب این عینک چه استایلی را میخواهید داشته‌باشید. یک فریم بزرگ میتواند شما را جسور نشان دهد. طرح‌های حیرت‌انگیز مانند فریم‌های تزئین شده ، میتوانند واقعا چشم‌نواز بوده و این اطمینان را به شما بدهند که به چشم می‌آیید!

مطالب مرتبط