از خواص بادام بخوانید!

از خواص بادام بخوانید!

خلاصه این مطلب:

بادام به دلیل ویژگی‌های چشم‌گیر مغذی و فواید سالم ، شناخته‌ شده است

بادام به دلیل ویژگی‌های چشم‌گیر مغذی و فواید سالم ، شناخته‌ شده است.این آجیل ترد به دلیل داشتن چندین ویتامین ، مواد معدنی و آنتی اکسیدان یک‌ میان وعده‌ی غذایی عالی به حساب می‌آید. بادام ممکن است به صورت خام یا بو داده مصرف شود.برخی هم ترجیح می‌دهند پس از خیساندن آن‌ را بخورند.بادام خیس خورده نیزفواید بسیاری دارد ، از بهبود دستگاه گوارش گرفته تا مبارزه با سرطان.

۷ خاصیت بادام خیس‌ خورده

بادام خیس خورده برای سیستم گوارش، مغز و سایر اندام‌ها بسیار مناسب است. در اینجا ما برخی از مهم‌ترین ارزش‌های دارویی این“آجیل شگفت‌انگیز” را گردآوری کرده‌ایم.

۱.تقویت سلامت گوارش

بادام خیس خورده با تسهیل مراحل گوارش می‌تواند هضم غذای شما را نرم و سریع کند. لایه‌ی خارجی بادام که دارای بافت سخت است هضم آن را دشوار می‌کند ، با این حال خیساندن باعث فعال شدن مواد مغذی موجود دربادام می‌شود و راحت‌تر هضم می‌شود.

۲.کمک به کاهش وزن

مصرف مکرر آجیل مانند بادام متابولیسم را افزایش می‌دهد و به کاهش وزن کمک می‌کند و خطر کاهش وزن را نیز کاهش می‌دهد. مصرف منظم بادام خیس خورده و پوست کنده شده در صبح به عنوان بخشی از رژیم ، فواید زیادی مانند کاهش کلسترول و کاهش وزن دارد.

رویاپی : از خواص بادام بخوانید!

۳.بهبود عملکرد مغز

گفته میشود که بادام دارای “ال-کارنیتین” است که در تولید و رشد سلول‌های جدید مغزی کمک می‌کند. بادام همچنین عملکرد شناختی و حافظه رابهبود می‌بخشد.این آجیل سرشار از ویتامین E و B6 است که بیماری آلزایمر را کاهش داده یاعقب می‌اندازد.

۴.ارتقا سلامت قلب

بادام منبع خوبی از پروتئین‌های گیاهی ، پتاسیم و منیزیم است. این مواد برای پیش‌گیری از بیماری‌های قلبی و عروقی عالی هستند.

۵.مبارزه با سرطان

گفته می‌شود که بادام حاوی “اسید فیتیک” است که دارای خاصیت آنتی اکسیدانی است و می‌تواند به جلوگیری از سرطان کمک کند.

۶.سلامت مو

بادام خیس خورده به بهبود سلامت مو کمک می‌کند. خوردن آن باعث تغذیه‌ و تقویت مو می شود ، آسیب شدید مو را ترمیم می‌کند و ریزش مکرر مو را کاهش می‌دهد و به رشد فولیکول‌های جدید کمک می‌کند.

۷.درمان دیابت

بادام خیس خورده به کنترل سطح قند خون‌ شما کمک می‌کند.تحقیقات می‌گویند مصرف بادام باعث افزایش چربی و کنترل قند خون می‌شود.

چگونه بادام را خیس کنیم؟

خیساندن بادام ساده است ، در اینجا یک روش ساده در طول شب برای شما نوشته‌ایم:

  1. بادام را در ظرف بریزید.
  2. به اندازه‌ی کافی آب اضافه کنید تا کامل بادام را بپوشاند.
  3. بگذارید بادام‌ها یک شب یا ۸-۱۲ ساعت در آب بمانند.
  4. بادام‌ها را آب‌کشی کنید.
  5. در صورت تمایل می‌توانید برای بافت نرم‌تر پوست بادام را جدا کنید.
  6. قبل از خوردن بادام ، آن را با دستمالی تمیز خشک کنید.

بادام را می‌توان برای صبحانه یا با معده‌ی خالی برای جذب بهتر خورد.

مطالب مرتبط